Úrad vlády SR ku Dňu Európy vyhlasuje tradičnú a obľúbenú súťaž videospotov pre študentov stredných a vysokých škôl na tému čerpania fondov Európskej únie „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2020“.


Úlohou autorov bude individuálne a originálne spracovať svoje video, v ktorom predstavia to, čo sa s finančnou pomocou zo štrukturálnych fondov EÚ v ich meste a okolí uskutočnilo alebo zrealizovalo a ukážu nám, v čom je pre nás na Slovensku Európska únia prospešná.

Ceny sú atraktívne:

1. miesto: PS4 Playstation
2. miesto: Lenovo TAB 10.1"
3. miesto: A-DATA HD720 2,5" externý HDD 1TB USB 3.0

Do súťaže sa môžu zapojiť aj "neštudenti", keďže pripravená je aj cena pre verejnosť za hlasovanie o víťazovi na sociálnych sieťach. Cena je rovnako lákavá - Lamax Beat Street Bluetooth reproduktor. Cenu verejnosti získa spot, ktorý dostane najviac lajkov na facebooku eufondy /@euuvsr>/ a youtube eufondy.

Termín uzávierky je 17. novembra 2020.

Videá môžete posielať elektronicky na adresu - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Informácie nájdete aj na našej stránke - https://www.partnerskadohoda.gov.sk/toto-nesmiete-zmeskat/

 

NAVYŠE...

 

...vám ponúkame zasielanie emailových noviniek v podobe špecializovaného newslettra, ktorý bude zameraný práve na školy. Môžete sa inšpirovať, ako by ste mohli pomocou eurofondov vylepšiť aj tú vašu. A tiež nášho mesačného newslettra plného noviniek a zaujímavostí o eurofondoch.

Potvrdenie záujmu je veľmi jednoduché. Stačí, ak nám na tento mail (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) odpíšete – ÁNO, SÚHLASÍM.

A prípadne doplňte aj ďalšie emailové adresy, na ktoré vám môžeme časopis a emailové novinky zasielať.

Tešíme sa na spoluprácu.

Od 16. septembra 2020 štartuje na celom Slovensku TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA, do ktorého sa môže zapojiť naozaj každý až do 22. septembra 2020. V tomto čase, od stredy do utorka, spoja sily všetci, ktorí sú naklonení vypočuť volanie iných. V rovnakom termíne sa nadšenie pomáhať spustí vo všetkých dobrovoľníckych centrách na Slovensku, v školách, neziskových organizáciách, komunitných centrách, či iných štátnych i neštátnych subjektoch.  Pridáte sa aj VY ?

Čítaj ďalej >>

Žiaci našej školy dňa 6.4.2020 natočili súťažne videá do celoslovenského kola ENERSOL SK 2020. Súťaž je zameraná na problematiku alternatívnych zdrojov energie, úspory energie, obnoviteľných zdrojov.

Žiak Matta Martin s projektom „Optimalizácia spotreby elektrickej energie“ sa zúčastní v hlavnej kategórií, Šimon Varichaj bude súťažiť v propagačnej kategórií s prácou „10 rokov Enersol“.  Filip Barna so spoluautorom Patrikom Harakaľom budú súťažiť tvorivej kategórií s prácou  „Sound Smart Home“.

Akcia sa uskutočnila v rámci krajského kola súťaže, avšak v čase prerušeného vyučovania.

Akciu organizačne zabezpečovali Ing. Krídla Jozef a  Ing. Kalanin Miroslav.   

Milé kolegyne, vážení kolegovia!

Posledná dekáda mesiaca marca patrí nám všetkým, vtedy slávime náš sviatok Deň učiteľov, a preto mi dovoľte, aby som Vám vyjadril uznanie i úctu za to, že v rámci svojej zodpovednej práce si zachovávate aj v tejto náročnej dobe dôstojný ľudský prístup i pedagogický takt, a tým cibríte náročné učiteľské povolanie. Zároveň Vám chcem poďakovať za Vašu zodpovednú prácu, za trpezlivosť a kreativitu, ktorou každý deň prispievate k procesu výučby, vzdelávania i výchovy našich žiakov  v tomto pre nás pohnutom pracovnom i životnom období.

Spoločne teda urobme všetko, aby naše hodnoty a talent vždy boli komusi potrebné a nápomocné. Na tejto ďalšej ceste Vám s prejavom úcty ďakujem a prajem Vám i Vašim blízkym hlavne pevné zdravie, veľa tvorivých síl ako aj optimizmu a rodinnej pohody,  ktorá výrazne prispeje k pohodliu nás i našich študentov.

V septembri 2019 bol vyhlásený 12. ročník celoslovenskej súťaže Technická myšlienka roka 2020, ktorá je organizovaná Fakultou elektrotechniky a informačných technológii Žilinskej univerzity v spolupráci s priemyselnými partnermi ON Semiconductor Slovakia, Brose Prievidza, spol. s r.o., Panasonic a STMicroelectronics NV.

Do finálového kola Technickej myšlienky roka 2020 vyberala 7 členná komisia, prijaté práce a na základe protokolov sa hodnotila náročnosť témy, technické prevedenie a praktická realizácia.

Do tohto finále postúpil aj náš žiak Martin Matta z triedy III.C. Jeho projekt má názov Robot a hra. Martinovi blahoželáme a držíme mu palce vo finále.

Žiaci našej školy sa v rámci projektu Erasmus v termíne od 09.02.2020 do 27.02.2020 zúčastnia stáže vo firme VOP CZ, š.p. v Šenove pri Novom Jičíne.

Už dlhšie premýšľaš ako premeníš svoj super biznis nápad na skutočnosť? Nepremrhaj svoju šancu na splnenie si svojho podnikateľského sna. Ak máš super ideu, ale nemáš jasný plán ako zámer premeniť na skutočné podnikanie, my ti s tým radi pomôžeme!

Prihlás svoj nápad do 28. februára 2020 do nášho programu ROZBIEHÁTOR a získaj grant z 18000€ fondu od Accenture, Embraco Slovakia, NAY a Banskobystrického samosprávneho kraja. Využi svoju šancu naplno a registruj sa na https://rozbehnisa.sk/rozbiehator/.

Na doplnenie školských vzdelávacích programov a motiváciu pre žiakov

Na konci  kalendárneho roka  2019 získali učitelia základných a stredných škôl prístup k unikátnemu súboru vyučovacích hodín s názvom  Tvoríme učebné zdroje pre spotrebiteľské vzdelávanie.  Štyridsať plánov vyučovacích hodín pre  učiteľov rôznych predmetov na základných a stredných školách je  dostupných  na webovom sídle www.spotrebitelinfo.sk.  

Žiaci našej školy sa v rámci projektu Erasmus v termíne od 03.12.2019 do 21.12.2019 účastnia stáže vo firme Finidr, a.s. v Českom Tešíne.